72401L45P
Mfr.Part #
72401L45P
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
16-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet
Download
Description
IC FIFO PAR 64X4 45NS 16-DIP
Manufacturer :
Product Category :
FIFOs Memory
Current - Supply (Max) :
35mA
Data Rate :
45MHz
Programmable Flags Support :
No
Memory Size :
256 64 x 4
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
16-PDIP
Voltage - Supply :
4.5V~5.5V
Base Part Number :
Function :
ASYNCHRONOUS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Expansion Type :
Depth, Width
Series :
FWFT Support :
No
Mounting Type :
Through Hole
Retransmit Capability :
Operating Temperature :
0°C~70°C
Access Time :
19ns
Package / Case :
16-DIP (0.300, 7.62mm)
Bus Directional :
Uni-Directional
Packaging :
Tray
Datasheets
72401L45P
Introducing FIFOs Memory Intersil (Renesas Electronics Corporation) 72401L45P from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Base Part Number:72401, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:0°C~70°C, Package / Case:16-DIP (0.300, 7.62mm), 72401L45P pinout, 72401L45P datasheet PDF, 72401L45P amp .Beyond FIFOs Memory Intersil (Renesas Electronics Corporation) 72401L45P ,we also offer CY7C433-40JC, SN74ACT7201LA35RJ, SN74ACT7201LA35NP, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.