72401L10SO8
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
72401L10SO8
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
16-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC FIFO PAR 64X4 10NS 16-SOIC
Manufacturer :
Product Category :
FIFOs Memory
Retransmit Capability :
No
Bus Directional :
Uni-Directional
Memory Size :
256 64 x 4
Function :
ASYNCHRONOUS
Programmable Flags Support :
No
Package / Case :
16-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Expansion Type :
Depth, Width
Series :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
4.5V~5.5V
Access Time :
55ns
FWFT Support :
Operating Temperature :
0°C~70°C
Current - Supply (Max) :
35mA
Data Rate :
10MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Base Part Number :
Supplier Device Package :
16-SOIC
Datasheets
72401L10SO8
Introducing FIFOs Memory Intersil (Renesas Electronics Corporation) 72401L10SO8 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:16-SOIC (0.295, 7.50mm Width), Operating Temperature:0°C~70°C, Mounting Type:Surface Mount, Base Part Number:72401, 72401L10SO8 pinout, 72401L10SO8 datasheet PDF, 72401L10SO8 amp .Beyond FIFOs Memory Intersil (Renesas Electronics Corporation) 72401L10SO8 ,we also offer CY7C433-40JC, SN74ACT7201LA35RJ, SN74ACT7201LA35NP, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.