72401L10SO
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
72401L10SO
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
16-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC FIFO PAR 64X4 10NS 16-SOIC
Manufacturer :
Product Category :
FIFOs Memory
Function :
ASYNCHRONOUS
FWFT Support :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
0°C~70°C
Access Time :
55ns
Retransmit Capability :
No
Current - Supply (Max) :
35mA
Package / Case :
16-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Bus Directional :
Uni-Directional
Packaging :
Tube
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Programmable Flags Support :
Voltage - Supply :
4.5V~5.5V
Expansion Type :
Depth, Width
Memory Size :
256 64 x 4
Series :
Data Rate :
10MHz
Base Part Number :
Supplier Device Package :
16-SOIC
Datasheets
72401L10SO
Introducing FIFOs Memory Intersil (Renesas Electronics Corporation) 72401L10SO from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:0°C~70°C, Package / Case:16-SOIC (0.295, 7.50mm Width), Mounting Type:Surface Mount, Base Part Number:72401, 72401L10SO pinout, 72401L10SO datasheet PDF, 72401L10SO amp .Beyond FIFOs Memory Intersil (Renesas Electronics Corporation) 72401L10SO ,we also offer CY7C433-40JC, SN74ACT7201LA35RJ, SN74ACT7201LA35NP, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.