686XMPL010MG28
Mfr.Part #
686XMPL010MG28
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP ALUM POLY 68UF 20% 10V SMD
Product Category :
Aluminum - Polymer Capacitors
Ripple Current @ High Frequency :
3A @ 100kHz
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Capacitance :
68µF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Series :
XMPL
Type :
Polymer
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 105°C
Applications :
Decoupling
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±20%
Datasheets
686XMPL010MG28
Cornell Dubilier Electronics 686XMPL010MG28
68μF ±20% 2917 (7343 Metric) 0.118 3.00mm Bulk 40mOhm XMPL Surface Mount Polymer Decoupling