678D687M063FV4MSR9
Mfr.Part #
678D687M063FV4MSR9
Description
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL
Aluminum Electrolytic Capacitors
Lifetime @ Temp :
4000 Hrs @ 105°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
63V
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Max Operating Temperature :
105°C
Lead Pitch :
7.493mm
Life (Hours) :
4000 hours
Factory Lead Time :
13 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
1.654 42.00mm
Size / Dimension :
0.709Dia 18.00mm
Capacitance :
680μF
678D 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.709Dia 18.00mm -55°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can