678D107M025CC3D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
678D107M025CC3D
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
Radial, Can
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Series :
678D
Package / Case :
Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency :
320mA @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Diameter :
10mm
Height :
13mm
Lead Pitch :
5mm
Ripple Current :
224mA
Voltage - Rated :
25V
Published :
Mounting Type :
Through Hole
Height Seated (Max) :
0.630 16.00mm
Termination :
Radial
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
105°C
Packaging :
Bulk
Ripple Current @ Low Frequency :
224mA @ 120Hz
Polarization :
Polar
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Polarity :
Polar
Capacitance :
100μF
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm @ 20Hz
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Length :
13mm
Radiation Hardening :
No
Impedance :
250mOhms
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated DC :
25V
Life (Hours) :
3000 hours
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Through Hole
Datasheets
678D107M025CC3D
Vishay / Sprague 678D107M025CC3D
678D 100μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 224mA 0.394Dia 10.00mm -55°C~105°C Polar 5mm Radial, Can