678D227M063EK4D
Mfr.Part #
678D227M063EK4D
Description
CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL
Published :
Life (Hours) :
4000 hours
Height Seated (Max) :
1.032 26.20mm
Lead Pitch :
7.493mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Lifetime @ Temp :
4000 Hrs @ 105°C
Length :
25mm
Voltage - Rated :
63V
Max Operating Temperature :
105°C
Capacitance :
220μF
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Impedance :
54mOhms
Size / Dimension :
0.630Dia 16.00mm
Polar
Termination :
Radial
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Ripple Current @ Low Frequency :
861mA @ 120Hz
678D
ESR (Equivalent Series Resistance) :
170mOhm @ 20Hz
Bulk
Voltage - Rated DC :
63V
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Mounting Type :
Through Hole
Ripple Current :
861mA
Datasheets
678D227M063EK4D
Vishay / Sprague 678D227M063EK4D
678D 220μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 861mA 0.630Dia 16.00mm -55°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can