654M20483I3T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
654M20483I3T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 204.8000MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Base Resonator :
Crystal
Symmetry-Max :
55/45%
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Series :
654C
Surface Mount :
yes
Type :
XO (Standard)
Supply Voltage :
3.3V
Operating Frequency :
204.8MHz
Current - Supply (Max) :
65mA
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Frequency Stability :
±50ppm
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Frequency :
204.8MHz
Factory Lead Time :
14 Weeks
Function :
Enable/Disable
Output :
HCMOS
Rise Time-Max :
10ns
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Physical Dimension :
5.0mm X 3.2mm X 1.3mm