654M10003C3T
Mfr.Part #
654M10003C3T
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ HCMOS
Frequency Stability :
±50ppm
Surface Mount :
yes
Frequency :
100MHz
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Function :
Enable/Disable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Base Resonator :
Crystal
Factory Lead Time :
14 Weeks
1 (Unlimited)
Physical Dimension :
5.0mm X 3.2mm X 1.3mm
Current - Supply (Max) :
65mA
Symmetry-Max :
55/45%
Output :
HCMOS
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Voltage - Supply :
3.3V
Fall Time-Max :
10ns
Mounting Type :
Surface Mount
Rise Time-Max :
10ns
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Supply Voltage :
3.3V
Series :
654C
Operating Frequency :
100MHz