654M12504C2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
654M12504C2T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Surface Mount :
yes
Current - Supply (Max) :
65mA
Operating Frequency :
125MHz
Fall Time-Max :
10ns
Factory Lead Time :
14 Weeks
Rise Time-Max :
10ns
Physical Dimension :
5.0mm X 3.2mm X 1.3mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Series :
654C
Base Resonator :
Crystal
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Symmetry-Max :
55/45%
Voltage - Supply :
2.5V
Type :
XO (Standard)
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Output :
HCMOS
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Function :
Enable/Disable
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Frequency Stability :
±30ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
125MHz
Supply Voltage :
2.5V