654C7684I2T
Mfr.Part #
654C7684I2T
Description
XTAL OSC XO 76.8000MHZ HCMOS SMD
Oscillators
Operating Frequency :
76.8MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency :
76.8MHz
Supply Voltage :
2.5V
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Fall Time-Max :
10ns
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Output :
HCMOS
Mounting Type :
Surface Mount
Physical Dimension :
5.0mm X 3.2mm X 1.3mm
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
2.5V
Series :
654C
Rise Time-Max :
10ns
Current - Supply (Max) :
65mA
Symmetry-Max :
55/45%