654C10003C2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
654C10003C2T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Frequency Stability :
±50ppm
Series :
654C
Operating Frequency :
100MHz
Output :
HCMOS
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Fall Time-Max :
10ns
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Voltage - Supply :
2.5V
Physical Dimension :
5.0mm X 3.2mm X 1.3mm
Published :
Current - Supply (Max) :
20mA Typ
Symmetry-Max :
55/45%
Supply Voltage :
2.5V
Function :
Enable/Disable
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
100MHz
Rise Time-Max :
10ns
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
14 Weeks
Current - Supply (Disable) (Max) :
20μA
Type :
XO (Standard)
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Surface Mount :
yes
Base Resonator :
Crystal
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm