654C13503C2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
654C13503C2T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 135.0000MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Current - Supply (Max) :
65mA
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Frequency :
135MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
135MHz
Factory Lead Time :
14 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Physical Dimension :
5.0mm X 3.2mm X 1.3mm
Output :
HCMOS
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Base Resonator :
Crystal
Fall Time-Max :
10ns
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Series :
654C
Function :
Enable/Disable
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Rise Time-Max :
10ns
Type :
XO (Standard)
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Supply :
2.5V
Supply Voltage :
2.5V
Frequency Stability :
±50ppm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm