653P2705I2T
Mfr.Part #
653P2705I2T
Description
XTAL OSC XO 27.0000MHZ LVPECL
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Surface Mount :
yes
Operating Frequency :
27MHz
Voltage - Supply :
2.5V
Supply Voltage :
2.5V
14 Weeks
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Output :
LVPECL
Mounting Type :
Surface Mount
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.2mm
Series :
653
Rise Time-Max :
0.7ns
6-SMD, No Lead
Fall Time-Max :
0.7ns
Frequency Stability :
±25ppm
Current - Supply (Max) :
88mA
Frequency :
27MHz