653P10005C3T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
653P10005C3T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
XO (Standard)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Surface Mount :
yes
Base Resonator :
Crystal
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Frequency Stability :
±25ppm
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Fall Time-Max :
0.7ns
Current - Supply (Max) :
88mA
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Operating Frequency :
100MHz
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.2mm
Voltage - Supply :
3.3V
Rise Time-Max :
0.7ns
Symmetry-Max :
55/45%
Function :
Enable/Disable
Series :
653
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency :
100MHz
Supply Voltage :
3.3V