653P2503I2T
Mfr.Part #
653P2503I2T
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ LVPECL
Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Operating Frequency :
25MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Supply Voltage :
2.5V
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Voltage - Supply :
2.5V
653
Published :
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.2mm
Frequency :
25MHz