653P16006C3T
Mfr.Part #
653P16006C3T
Description
XTAL OSC XO 160.0000MHZ LVPECL
Oscillators
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Current - Supply (Max) :
88mA
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.2mm
Operating Frequency :
160MHz
Frequency :
160MHz
Supply Voltage :
3.3V
Symmetry-Max :
55/45%
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
±20ppm