653P13306A3T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
653P13306A3T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 133.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Operating Frequency :
133MHz
Supply Voltage :
3.3V
Voltage - Supply :
3.3V
Rise Time-Max :
0.7ns
Frequency :
133MHz
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Surface Mount :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Function :
Enable/Disable
Fall Time-Max :
0.7ns
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Series :
653
Current - Supply (Max) :
88mA
Base Resonator :
Crystal
JESD-609 Code :
e4
Type :
XO (Standard)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency Stability :
±20ppm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Output :
LVPECL
Symmetry-Max :
55/45%
Mounting Type :
Surface Mount
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.2mm