637V5006A3T
Mfr.Part #
637V5006A3T
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Frequency Stability :
±20ppm
Supply Voltage :
3.3V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Base Resonator :
Crystal
Output :
LVDS
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 2.0mm
Voltage - Supply :
3.3V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency :
50MHz
Current - Supply (Max) :
66mA
Fall Time-Max :
0.7ns
Operating Frequency :
50MHz
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm