637V10002I3T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
637V10002I3T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Symmetry-Max :
55/45%
Series :
637
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 2.0mm
Rise Time-Max :
0.7ns
Operating Frequency :
100MHz
Function :
Enable/Disable
Surface Mount :
yes
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
66mA
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
100MHz
Fall Time-Max :
0.7ns
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
3.3V
Type :
XO (Standard)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Output :
LVDS
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency Stability :
±100ppm
Supply Voltage :
3.3V