637V20003I3T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
637V20003I3T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 200.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Frequency Stability :
±50ppm
Supply Voltage :
3.3V
Type :
XO (Standard)
Series :
637
Frequency :
200MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
3.3V
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 2.0mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Symmetry-Max :
55/45%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Output :
LVDS
Surface Mount :
yes
Operating Frequency :
200MHz
Base Resonator :
Crystal
Fall Time-Max :
0.7ns
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max) :
66mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Rise Time-Max :
0.7ns
Function :
Enable/Disable
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm