637V14853C2T
Mfr.Part #
637V14853C2T
Description
XTAL OSC XO 148.5000MHZ LVDS SMD
Current - Supply (Max) :
66mA
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.7mm
Frequency :
148.5MHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e4
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Symmetry-Max :
55/45%
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Base Resonator :
Crystal
Voltage - Supply :
2.5V
Supply Voltage :
2.5V
Frequency Stability :
±50ppm
Fall Time-Max :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Output :
LVDS
Operating Frequency :
148.5MHz
Operating Temperature :
-20°C~70°C