637L50B6C3T
Mfr.Part #
637L50B6C3T
Description
XTAL OSC XO 50.0025MHZ LVDS SMD
Oscillators
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Supply :
3.3V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Function :
Enable/Disable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Symmetry-Max :
55/45%
Current - Supply (Max) :
66mA
Frequency Stability :
±20ppm
Supply Voltage :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.7mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Operating Frequency :
50.0025MHz