637L10006A3T
Mfr.Part #
637L10006A3T
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Supply Voltage :
3.3V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency :
100MHz
Current - Supply (Max) :
66mA
Surface Mount :
yes
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 2.0mm
1 (Unlimited)
Base Resonator :
Crystal
Operating Frequency :
100MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Symmetry-Max :
55/45%
Output :
LVDS
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm