637L50B5C3T
Mfr.Part #
637L50B5C3T
Description
XTAL OSC XO 50.0025MHZ LVDS SMD
Frequency Stability :
±25ppm
Series :
637
Rise Time-Max :
0.7ns
Function :
Enable/Disable
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.7mm
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Supply Voltage :
3.3V
Current - Supply (Max) :
66mA
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Frequency :
50.0025MHz
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Supply :
3.3V