637L50B5C2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
637L50B5C2T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 50.0025MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Supply Voltage :
2.5V
JESD-609 Code :
e4
Base Resonator :
Crystal
Rise Time-Max :
0.7ns
Output :
LVDS
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
XO (Standard)
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Supply :
2.5V
Fall Time-Max :
0.7ns
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.7mm
Frequency Stability :
±25ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
637
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Surface Mount :
yes
Current - Supply (Max) :
66mA
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Operating Frequency :
50.0025MHz
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Symmetry-Max :
55/45%