637L25003I3T
Mfr.Part #
637L25003I3T
Description
XTAL OSC XO 250.0000MHZ LVDS SMD
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 2.0mm
Operating Frequency :
250MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency :
250MHz
Current - Supply (Max) :
66mA
637
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±50ppm
Voltage - Supply :
3.3V
Supply Voltage :
3.3V
Fall Time-Max :
0.7ns
Symmetry-Max :
55/45%
Base Resonator :
Crystal
Output :
LVDS
Surface Mount :
yes
Type :
XO (Standard)
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C