637L21252I2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
637L21252I2T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 212.5000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
66mA
Supply Voltage :
2.5V
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Function :
Enable/Disable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Series :
637
Output :
LVDS
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
2.5V
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Frequency :
212.5MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Rise Time-Max :
0.7ns
Surface Mount :
yes
Frequency :
212.5MHz
Factory Lead Time :
14 Weeks
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 2.0mm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency Stability :
±100ppm