637L18005C2T
Mfr.Part #
637L18005C2T
Description
XTAL OSC XO 180.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Rise Time-Max :
0.7ns
Voltage - Supply :
2.5V
Fall Time-Max :
0.7ns
Frequency Stability :
±25ppm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.7mm
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supply Voltage :
2.5V
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Output :
LVDS
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency :
180MHz
Current - Supply (Max) :
66mA
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C