637L17853C2T
Mfr.Part #
637L17853C2T
Description
XTAL OSC XO 178.5000MHZ LVDS SMD
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency :
178.5MHz
Voltage - Supply :
2.5V
Operating Frequency :
178.5MHz
6-SMD, No Lead
Type :
XO (Standard)
Frequency Stability :
±50ppm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Symmetry-Max :
55/45%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Output :
LVDS
Series :
637
JESD-609 Code :
e4
Current - Supply (Max) :
66mA
Rise Time-Max :
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Function :
Enable/Disable
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Fall Time-Max :
0.7ns
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.7mm
Supply Voltage :
2.5V