637L16256A3T
Mfr.Part #
637L16256A3T
Description
XTAL OSC XO 162.5000MHZ LVDS SMD
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Supply Voltage :
3.3V
Fall Time-Max :
0.7ns
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Function :
Enable/Disable
Type :
XO (Standard)
Current - Supply (Max) :
66mA
Crystal
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.7mm
Frequency :
162.5MHz
Operating Frequency :
162.5MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm