637L16255C3T
Mfr.Part #
637L16255C3T
Description
XTAL OSC XO 162.5000MHZ LVDS SMD
Surface Mount
Frequency Stability :
±25ppm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Symmetry-Max :
55/45%
Rise Time-Max :
yes
JESD-609 Code :
e4
Base Resonator :
Crystal
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Max) :
66mA
Output :
LVDS
Type :
XO (Standard)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency :
162.5MHz
Operating Frequency :
162.5MHz
Supply Voltage :
3.3V
Fall Time-Max :
0.7ns
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.7mm
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Supply :
3.3V