637L16005C3T
Mfr.Part #
637L16005C3T
Description
XTAL OSC XO 160.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.7mm
Frequency :
160MHz
Series :
637
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Supply Voltage :
3.3V
Surface Mount :
yes
ROHS3 Compliant
Operating Frequency :
160MHz
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Fall Time-Max :
0.7ns
Frequency Stability :
±25ppm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Output :
LVDS
Voltage - Supply :
3.3V
Current - Supply (Max) :
66mA