637L15365I2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
637L15365I2T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 153.6000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Operating Frequency :
153.6MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
153.6MHz
Supply Voltage :
2.5V
Output :
LVDS
Current - Supply (Max) :
66mA
Voltage - Supply :
2.5V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Symmetry-Max :
55/45%
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Series :
637
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Fall Time-Max :
0.7ns
Frequency Stability :
±25ppm