636L3I003M68640
Mfr.Part #
636L3I003M68640
Description
XTAL OSC XO 3.6864MHZ HCMOS TTL
Tape and Reel (TR)
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±50ppm
Output :
HCMOS, TTL
Voltage - Supply :
3.3V
Published :
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
10μA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Supply (Max) :
16mA
Frequency :
3.6864MHz
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm