636L3C012M00000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
636L3C012M00000
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 12.0000MHZ HCMOS TTL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Function :
Enable/Disable
Voltage - Supply :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
16mA
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Type :
XO (Standard)
Frequency Stability :
±50ppm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
12MHz