634M2503I3T
Mfr.Part #
634M2503I3T
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ HCMOS SMD
Current - Supply (Max) :
65mA
Surface Mount :
yes
Frequency :
25MHz
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Series :
634C
Voltage - Supply :
3.3V
Rise Time-Max :
10ns
Output :
HCMOS
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 1.1mm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Fall Time-Max :
10ns
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Operating Frequency :
25MHz
Supply Voltage :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm