634M10003C2T
Mfr.Part #
634M10003C2T
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ HCMOS
XO (Standard)
Operating Frequency :
100MHz
Voltage - Supply :
2.5V
Current - Supply (Max) :
65mA
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency :
100MHz
Supply Voltage :
2.5V
Output :
HCMOS
Surface Mount :
yes
Series :
634C
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Rise Time-Max :
10ns
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 1.1mm
Symmetry-Max :
55/45%
Fall Time-Max :
10ns
Frequency Stability :
±50ppm
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm