633V12503C2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
633V12503C2T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Symmetry-Max :
55/45%
Type :
XO (Standard)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Surface Mount :
yes
Rise Time-Max :
0.7ns
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 0.9mm
Output :
LVDS
Current - Supply (Max) :
66mA
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency :
125MHz
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Mounting Type :
Surface Mount
Fall Time-Max :
0.7ns
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Operating Frequency :
125MHz
Supply Voltage :
2.5V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
2.5V