633V10006A2T
Mfr.Part #
633V10006A2T
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Rise Time-Max :
0.7ns
Crystal
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e4
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Current - Supply (Max) :
66mA
Supply Voltage :
2.5V
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency :
100MHz
Voltage - Supply :
2.5V
Operating Frequency :
100MHz
Output :
LVDS
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Type :
XO (Standard)
Fall Time-Max :
0.7ns
Frequency Stability :
±20ppm
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 0.9mm