6100-220K-RC
Mfr.Part #
6100-220K-RC
Description
FIXED IND 22UH 4.52A 39 MOHM TH
Lead Pitch :
6mm
Size / Dimension :
0.433Dia 11.00mm
Frequency - Self Resonant :
12MHz
Military Standard :
Not
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.413 10.50mm
Test Frequency :
100kHz
Q @ Freq :
12 @ 2.52MHz
Operating Temperature :
-40°C~105°C
DC Resistance (DCR) :
39mOhm Max
Max DC Current :
4.52A
Diameter :
11mm
DC Current :
4.52A
Lead Length :
4mm
Inductance :
22μH
Tolerance :
±10%
Datasheets
6100-220K-RC
Bourns, Inc. 6100-220K-RC
6100-220K-RC datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Bourns Inc. stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD