604D601F060GJ7
Mfr.Part #
604D601F060GJ7
Description
CAP ALUM 600UF 60V AXIAL
Capacitance :
600μF
Published :
Packaging :
Bulk
Mount :
Through Hole
Voltage - Rated :
60V
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~105°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.750Diax1.625L 19.05mmx41.28mm
Length :
41.275mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Tolerance :
-10% +50%
Polar
Max Operating Temperature :
105°C
Datasheets
604D601F060GJ7
604D 600μF Capacitor -10% +50% Bulk Through Hole 0.750Diax1.625L 19.05mmx41.28mm -55°C~105°C Polar Axial, Can - 4 Leads