604D202G050JT7
Mfr.Part #
604D202G050JT7
Description
CAP ALUM 2000UF 50V AXIAL
Size / Dimension :
1.000Diax3.625L 25.40mmx92.08mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
2000μF
Voltage - Rated DC :
50V
Bulk
Length :
92.075mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Max Operating Temperature :
105°C
Tolerance :
75%
Polar
Termination :
Axial
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Mount :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Pitch :
10.16mm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
604D202G050JT7
604D 2000μF Capacitor 75% Bulk Through Hole 1.000Diax3.625L 25.40mmx92.08mm -55°C~105°C Polar 10.16mm Axial, Can - 4 Leads