602S43W221KV4E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
602S43W221KV4E
Manufacturer
Johanson Dielectrics, Inc.
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 220PF 6KV X7R 1812
Manufacturer :
Johanson Dielectrics, Inc.
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
220 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Series :
Thickness (Max) :
0.110 (2.80mm)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
X7R
Features :
High Voltage
Lead Style :
Lead Spacing :
Ratings :
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177 L x 0.125 W (4.50mm x 3.18mm)
Product Status :
Active
Applications :
GENERAL PURPOSE
Failure Rate :
Voltage - Rated :
6000V (6kV)
Datasheets
602S43W221KV4E
- 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177L x 0.125W 4.50mm x 3.18mm X7R ±10% 220pF