601D627G040FS1
Mfr.Part #
601D627G040FS1
Description
CAP ALUM 620UF 40V AXIAL
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Capacitance :
620μF
Voltage - Rated :
40V
Size / Dimension :
0.634Diax3.141L 16.10mmx79.80mm
Datasheets
601D627G040FS1
Vishay / Sprague 601D627G040FS1
601D 620μF Capacitor Bulk Through Hole 0.634Diax3.141L 16.10mmx79.80mm -55°C~105°C Polar Axial, Can