5ASTFD5K3F40I3N
Mfr.Part #
5ASTFD5K3F40I3N
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC SOC CORTEX-A9 1.05GHZ 1517BGA
Length :
40mm
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Terminal Position :
BOTTOM
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
RoHS Status :
RoHS Compliant
Connectivity :
EBI/EMI, Ethernet, I2C, MMC/SD/SDIO, SPI, UART/USART, USB OTG
Supply Voltage :
1.15V
Terminal Pitch :
1mm
Clock Frequency :
670MHz
Height Seated (Max) :
2.7mm
Base Part Number :
5ASTFD5
Supply Voltage-Max (Vsup) :
1.18V
Core Processor :
Dual ARM® Cortex®-A9 MPCore™ with CoreSight™
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.12V
Primary Attributes :
FPGA - 462K Logic Elements
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
HTS Code :
Number of I/O :
MCU - 208, FPGA - 540
8 Weeks
Packaging :
Tray
Width :
40mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
e1
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Speed :
1.05GHz