5ASTFD3G3F35I5N
Mfr.Part #
5ASTFD3G3F35I5N
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC SOC CORTEX-A9 800MHZ 1152FBGA
Base Part Number :
5ASTFD3
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
Series :
Arria V ST
TIN SILVER COPPER
HTS Code :
Length :
35mm
JESD-609 Code :
e1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Height Seated (Max) :
2.7mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.07V
Terminal Pitch :
1mm
Primary Attributes :
FPGA - 350K Logic Elements
Width :
35mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Supply Voltage :
1.1V
Speed :
800MHz
Number of I/O :
MCU - 208, FPGA - 385
Terminal Form :
Ball
Surface Mount :
yes
Supply Voltage-Max (Vsup) :
1.13V
Clock Frequency :
622MHz