5AGTFD3H3F40I3N
Mfr.Part #
5AGTFD3H3F40I3N
Package / Case
1517-BBGA
Description
IC FPGA 704 I/O 1517FBGA
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Number of Inputs :
704
Base Part Number :
5AGTFD3
Supply Voltage :
1.15V
Width :
40mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Number of Outputs :
704
Package / Case :
1517-BBGA
Length :
40mm
Terminal Pitch :
1mm
Power Supplies :
1.151.2/3.32.5V
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Voltage - Supply :
1.12V~1.18V
Clock Frequency :
670MHz
Height Seated (Max) :
2.7mm