595AH122M880DGR
Mfr.Part #
595AH122M880DGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Symmetry-Max :
55/45%
Factory Lead Time :
6 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Stability :
±20ppm
Rise Time-Max :
0.35ns
Current - Supply (Max) :
135mA
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Type :
VCXO
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Frequency :
122.88MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Surface Mount :
yes
Reach Compliance Code :
Compliant
Linearity :
10%
Control Voltage-Max :
3.3V
Supply Voltage :
3.3V
Fall Time-Max :
0.35ns
Base Resonator :
Crystal
Absolute Pull Range (APR) :
±15ppm
Function :
Enable/Disable
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm