595AB148M500DG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
595AB148M500DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 148.5000MHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max) :
135mA
Frequency :
148.5MHz
Power Supplies :
3.3V
Series :
Si595
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Absolute Pull Range (APR) :
±160ppm
Packaging :
Strip
JESD-609 Code :
e4
Qualification Status :
Not Qualified
Reach Compliance Code :
Compliant
Voltage - Supply :
3.3V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency Stability :
±20ppm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
6 Weeks
Base Resonator :
Crystal
Type :
VCXO
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Operating Frequency :
148.5MHz
Number of Terminations :
6
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Surface Mount :
yes
Function :
Enable/Disable
Supply Voltage :
3.3V
Output :
LVPECL
Datasheets
595AB148M500DG
Skyworks Solutions, Inc. 595AB148M500DG
595AB148M500DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD